Hipiji,lv jaunā lapa!
Resistance!


Partizānu karš Reinas krastos - 2. daļa Drukāt E-pasts
Uzrakstīja Aleksandrs Tarasovs, Zabriskie Rider   
02.03.2007

KĀ Kā»ŪST PAR TERORISTIEM

   Bulvāru izdevumi, kuri tā mīl biedēt savus lasītājus ar kaut ko asiņainu, pataloģisku, nervus kutinošu, cenšas iestāstīt, ka par teroristiem kļūst visādi nenormālie, sadisti, avantūristi, neveiksminieki un citi asociāli elementi. Par rietumvācu pilsētas partizāniem skaidri zināms, ka tā tas nav. Līdz tam, kā ķerties pie ieročiem, viņi bijuši principiāli vardarbības pretinieki, pacifisti, laipni, atsaucīgi cilvēki, kuri sapņojuši (un mēģinājuši) palīdzēt citiem.

Lasīt visu...
 
Partizānu karš Reinas krastos Drukāt E-pasts
Uzrakstīja Aleksandrs Tarasovs, Zabriskie Rider   
27.02.2007
Par šiem ļaudīm sarakstītas desmitiem grāmatas un tūkstošiem rakstu, uzņemtas filmas - mākslas un dokumentālās. Par katru ievērojamu kreisās, bruņotās VFR pagrīdes dalībnieku sarakstīta vismaz viena literāra biogrāfija, bet par tādiem kā Ulrika Mainhofa, Andreass Bāders, Gudruna Enslina - sarakstīts vismaz pusducis biogrāfisku grāmatu. Un šajos rakstos un grāmatās viens mīts pārklājas ar otru, viena leģenda cīnās ar otru leģendu. Pie tam, šie cilvēki nebija ne paši veiksmīgākie, ne paši varenākie, pat ne paši sakarīgākie no pēckara kreisās, bruņotās pagrīdes pārstāvjiem, ne tikai pasaulē, bet pat Rietumeiropā. Acīmredzot viņos bija kaut kas tāds, kas lika viņu draugiem un ienaidniekiem radīt par viņiem leģendas.


Lasīt visu...
 
Mana zāle - kur gribu, tur sēžu Drukāt E-pasts
Uzrakstīja hipiji.lv   
26.09.2005

Image29.09.05, laika posmā no pulsten 14 lidz 17, jaunekļi, kas sevi dēvē par Bossikiem, ar līdzīgi domājošu jauniešu bariņu, tostarp grupas Gain fast solistu Kasparu Zlidni, rīkoja savdabīgau akciju Rīgas centrā. Dalībnieki tērpušies krekliņos ar uzrakstiem "Dodiet mums zāli", "Mana zāle - kur gribu, tur sēžu", laukumā pie Hotel de Rome izritināja savu zaļo zālīti, kurā apsēdās un darīja to pašu, ko īstajā zālienā - lasīja grāmatu, papāļpāja, apēda kādu sviestmaizi un uzspēlēja akustiskajā skanējumā dažas dziesmas noskaņai.

BossIKu vadonis Ivo Švāģeris paskaidro, ka akcijas dalībnieki vēlas pievērst garāmgājēju uzmanību un grib panākt, lai pilsētas tēvi atļauj saulaino laiku pavadīt sēžot Rīgas centra zālienos. "Mēs parādīsim, cik cilvēki var būt laimīgi, ja viņi var sēdēt zālītē," piebilst otrs bossiks Andis Rudzišs.

Lasīt visu...
 
Par ubagiem Drukāt E-pasts
Uzrakstīja kikōne   
08.06.2005
8.jūnija laikrakstā Rīgas Balss ievietots raksts Ubagu laiks, kas pārpublicēts arī interneta lapā www.apollo.lv. Tēma - ubagi Rīgā.

Iesakām izlasīt visu rakstu http://www.apollo.lv/portal/articles/49345, nelielu citātu no tā,kā arī  raksta turpinājumā, pārdomas par šo rakstu.

Citāts no Valda Nagobada, Rīgas domes Labklājības departamenta direktora teiktā:-
 Man ir kauns par ubagojošiem cilvēkiem Rīgā. Uzskatu, ka jāierobežo viņu skaits vecpilsētā. Varētu atļaut ar to nodarboties pie baznīcām, tirgū, stacijā un tuneļos. Tas tik uzkrītoši nebojātu pilsētas seju. Mana pārliecība ir, ka ubagus atbalstīt ar naudu nevajag. To dodami, mēs neuzlabojam sociālo situāciju, bet vēl vairāk padziļinām bedri.


  man nav saprotamas dusmas uz bezpajumtniekiem. atceros, mamma bērnībā teica, ka bezpajumtnieki ir dusmīgi uz citiem cilvēkiem, jo tiem vairāk/mazāk viss ir. šīs emocijas man ir saprotamākas. cilvēks, kam nav, dusmojas uz otru, kam ir.

   tad, lūk, es iedomājos, ka cilvēki, kas ir dusmīgi uz ubagiem, dusmojas, jo viņiem nav.  atsevišķi ubagi dusmojas par to, ka citiem ir materiālas vērtības, savukārt tie, kam ir, dusmojas uz ubagiem, jo viņiem pieder kaut kas nemateriāls.

Lasīt visu...
 
Viva la resistance! Drukāt E-pasts
Uzrakstīja Linards Zolnerovičs   
19.11.2004
ImageLatvijas Republikā ar katru gadu tiek pieņemti arvien jauni un jauni dažādi "saistošie noteikumi" un likumi, kas ierobežo indivīda iespējas brīvi un radoši izpausties. Nepārdot alkoholu naktīs, nedzert alu uz ielām, nesēdēt pilsētu parkos, nesmēķēt šur un tur... Katrs no šiem ierobežojumiem pats par sevi liekas saprotams un nekaitīgs, bet kopumā tie veido vidi, kurā labi jūtas vierīgi pārtikušais mietpilsoņu vidusslānis un tie, kuru dzīves mērķis ir par tādiem kļūt.

Lasīt visu...
 
 
© 2022 Hipiji.lv