Uz Sākumu arrow Hipiji Latvijā arrow Idejas un dzīvesveids
Hipiji,lv jaunā lapa!
Idejas un dzīvesveids


Vai hipiji ir hipiji?
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
16.12.2004
Neviens no aptaujātajiem cilvēkiem atklāti nesludināja  "Es esmu hipijs". Pret šo vārdu ir jau izveidojies sava veida aizspriedums, jo tas ir pretēji hipiju izpratnei par brīvību - sevi kaut kā tik ļoti konkrēti definēt. Pašiem hipijiem bieži vien šķiet, ka šī vārda pielietojums viņus kaut kādā ziņā ierobežo.
Lasīt visu...
 
Ideāli un meklējumi
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
16.12.2004
Ārzemēs, sākot jau ar 60. gadiem ga lvenais hipiju lozungs bija Peace, love, freedom - miers, mīlestība, brīvība. Arī Latvijā un pārējā Padomju Savienībā hipiju ideāli saistīti ar šiem trim jēdzieniem. Vēlēšanās būt brīvam Padomju Savienībā noteikti bija vēl aktuālāka nekā Rietumos.
Lasīt visu...
 
Kazjukas - hipiju svētki
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
27.02.2006
ImageŠogad, no 3. - 6. martam Viļņā kā jau katru gadu notiek gadatirgus - Kazjukas. Jau no padomju laikiem tie ir arī hipiju svētki.
Kazjukas ir tradicionāli lietuviešu nacionāli svētki. Paši lietuvieši sauc tos par ziedu svētkiem, un tas ir patiesi tā ir: ļaudis visu ziemu gaida pavasari un darina kazjukas - ļoti skaistus veidojumus no kaltētajiem ziediem Droši vien, Lietuva ir vienīgā valsts pasaulē, kur nacionālās svinības ir ziedu svētki. Īstenībā šie svētki ir par godu Svētajam Kazimiram.
Nav brīnums, ka tamlīdzīgi svētki sāka saistīt hipijus - un padomju laikos šos svētki svinēja tāpat kā 1. jūniju Maskavā un 1. maiju Tallinā). Tiesa, ar neatkarības saņemšanu un robežu aizvēršanu ļaužu straume no Krievijas ievērojami samazinājās.
Lasīt visu...
 
Hipiju svētki un dzīvesveids
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
16.12.2004
Ar laiku hipiju kultūrai izveidojās savi rituāli un tradīcijas, savi stāstiņi, leģendāras personas. Marta pirmajā svētdienā varēja droši doties uz Viļņu, uz Svētā Kazimira dienas atzīmēšanu, tur notika gadatirgus. Autostopa sezonu atklāja 1. maijā, Starptautiskajā darbaļaužu aizsardzības dienā, tad ļaudis salasījās Tallinā. Latvijas nometnēs svinēja Jāņus.
Lasīt visu...
 
 
© 2022 Hipiji.lv