Uz Sākumu arrow Hipiji Latvijā
Hipiji,lv jaunā lapa!
Hipiji Latvijā


Par hipijiem - 1974. gada viedoklis
Citi par hipijiem
Uzrakstīja Linards Zolnerovičs   
06.08.2007
ImageKārtējam saldajam ēdienam fragments no J. Porieša raksta "Tikšanās ar Ameriku", Kalendārs Sievietēm 1974, Rīga:

Diemžēl ir arī tāda Amerikas jauniešu daļa, kuras protests pret vecas paaudzes peļņas alkām, pret dolāra kundzību izpaužas visai īpatnēji. Šie jaunieši noliedz tehnikas progresu, ASV sabiedrības demokratizācijas nepieciešamību, noliedz sabiedrības progresīvās attīstības iespēju. Tie ir tā saucamie bēdīgi slavenie hipiji.

Lasīt visu...
 
Kazjukas - hipiju svētki
Idejas un dzīvesveids
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
27.02.2006
ImageŠogad, no 3. - 6. martam Viļņā kā jau katru gadu notiek gadatirgus - Kazjukas. Jau no padomju laikiem tie ir arī hipiju svētki.
Kazjukas ir tradicionāli lietuviešu nacionāli svētki. Paši lietuvieši sauc tos par ziedu svētkiem, un tas ir patiesi tā ir: ļaudis visu ziemu gaida pavasari un darina kazjukas - ļoti skaistus veidojumus no kaltētajiem ziediem Droši vien, Lietuva ir vienīgā valsts pasaulē, kur nacionālās svinības ir ziedu svētki. Īstenībā šie svētki ir par godu Svētajam Kazimiram.
Nav brīnums, ka tamlīdzīgi svētki sāka saistīt hipijus - un padomju laikos šos svētki svinēja tāpat kā 1. jūniju Maskavā un 1. maiju Tallinā). Tiesa, ar neatkarības saņemšanu un robežu aizvēršanu ļaužu straume no Krievijas ievērojami samazinājās.
Lasīt visu...
 
Fokusā - mūsu republikas hipiji
Citi par hipijiem
Uzrakstīja Linards Zolnerovičs   
08.09.2005
Raksts no 1970. gada žurnāla "Veselība", kurā RMI Psihiatrijas katedras asistents  I. Eglītis mēģina skaidrot Latvijas hipiju  parādību no psihiatrijas viedokļa.

Lūk, citāts: "Tā vietā, lai to izšķiestu ģitārai, garu matu audzēšanai, bezgaumīga apģērba iegādei un kafejnīcai, labāk būtu iemācīties kādu svešvalodu, apgūt specialitāti, sākt nodarboties kādā sporta sekcijā, iestāties augstskolas sagatavošanas kursos un audzināt sevi par kulturālu, izglītotu, sabiedrībai derīgu cilvēku." Priecīgu lasīšanu!

Lasīt visu...
 
Hipiju Sistēma
Hipiju "Sistēma"
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
27.02.2005
                                             Satiekas hipijs un sistēmas administrators.
                                           - Sveiks, matainais !
                                            - Sveiks! Kas tu esi ?
                                            - Sistēmas administrators.
                                            - Klausies, tu kaut kā neizskaties pēc Sistjemnija !
Lasīt visu...
 
Mazliet par valodu
Tradīcijas un valoda
Uzrakstīja Līva Zolneroviča   
27.02.2005
Hipijiem "labais tonis" bija angļu valodas prasme. Protams, ne visi to prata, bet ar laiku izveidojās savs žargons, kurā bija iepludināts daudz angļu vārdu. Pārsvarā tie bija krievu valodā pārveidoti angļu valodas vārdi, kurus bieži pārņēma arī latvieši.
Lasīt visu...
 
 
© 2022 Hipiji.lv