Uz Sākumu arrow Citas subkultūras
Hipiji,lv jaunā lapa!
Citas subkultūras


Mamuda mūžam dzīvs! Drukāt E-pasts
Uzrakstīja hipiji.lv   
07.12.2007
Ziemassvētku noskaņās piedāvājam kaut ko patiesi priecīgu - tekstu no 2005. gadā izdotās Alternatīvās kultūras enciklopēdijas (Krievija, izd. Ultra.Kultura) par mamudismu. Kas tas tāds? Lasiet un līksmojat, uz tikšanos 19. jūlijā! [Kvadrātiekavās mūsu piezīmes.]

MAMUDISMS - vietēja rakstura hedoniskais kults, izplatīts vietējo neformāļu vidū Krievijas centra pilsētās (Maskava, Pēterburga) un Ukrainas centrālajos apgabalos. Radies 20.gs. 80-to gadu otrajā pusē Pēterburgas (ā»eņingradas) hipiju aprindās un vēlāk nodots sekotājiem Dņepropetrovskā, apvienojot tipisku zāles inspirētu gvelšanu, pret totalitārismu vērstu ņirgu, kā arī pretreakciju uz sabiedrības pieaugošo reliģiozitāti, izplatoties tādiem kultiem kā krišnaītisms un Baltā brālība. M. izcelsme ir unikāla, jo tas, atšķirībā no citām subkultūrām, nav aizņemts no Rietumiem, bet gan radies tieši postpadomju plašumos (vienīgais M. analogs šajā aspektā ir miķku kustība, kurai arī kājas aug Pēterburgā).

M. centrālā figūra ir Fr[э]nks Mamuda (tieši šādā rakstībā, [э] ir Mamudas saīsinātais vārds, M. centrālais simbols, līdzīgi kā krusts kristietībā) - pēc kanoniskās definīcijas, "pārpasaulīga personība, uz Kaņepju Dūmu Mākoņa sēdoša, virs Absolūtā Alus Ezera iekārusies."
Lasīt visu...
 
Francijā atbrīvoti 79 dārza rūķi Drukāt E-pasts
Uzrakstīja Linards Zolnerovičs   
03.11.2006
Francijas centrālajā Limosēnas reģionā trešdien atrasti aptuveni 79 Rūķu atbrīvošanas grupas atbrīvoti dārza rūķi. Rūķi bija paslēpti krūmājos upes krastā, un līdzās bijis novietots arī plakāts ar uzrakstu «Rūķim nodarīts pāri, rūķis atbrīvots». Par godu Visu svēto dienai, ko Francijā atzīmē 1.novembrī, minētā grupa  izsludināja valsts mēroga dārza rūķu atbrīvošanu.

Pagājušajā mēnesī Limožas augstskolas pagalmā tika atrasti 86 rūķi. Vēl vairāki pagājušajā gadā nozagti rūķi uzieti peldbaseina malā piepilsētā. «Sakarā ar karstumu viņi gribēja paelpot svaigu gaisu,» bija lasāms rūķu īpašnieku pastkastēs samestajās vēstulēs. Dārza rūķu atbrīvošanas frontē (FLNJ) ir aptuveni 100 aktīvu dalībnieku visā Francijā, kā arī Kanādā, Vācijā, Spānijā un ASV.

 
Kijevā pulcējas fantasti Drukāt E-pasts
Uzrakstīja hipiji.lv   
18.04.2006
No 2006. gada 13. līdz 16.aprīlim norisinājās ikgadējais, jau 28.Eiropas Zinātniskās fantastikas konvents Eurocon 2006, šoreiz Kijevā.  Uz to devās arī interesenti no Latvijas, starp citu jāpiemin, ka Latvijas fantastikas cienītāji -Latvijas Fantastikas un fantāzijas biedrība ir izveidojusi arī savui lapu http://lffb.lv
Eurocon ir plašākais zinātniskajai fantastikai un fantāzijas literatūrai veltītais pasākums Eiropas teritorijā. Pārstāvētas bija 22 valstis, dalībnieku vidū - rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, žurnālisti, mākslinieki.

22 valstu konkurencē par labāko izdevniecību no deviņiem nominantiem atzīta Latvijas izdevniecība Hekate -  Izdevniecību jau desmit gadus vada Imants Belogrīvs, šajā laikā nākuši klajā tik pazīstami darbi kā Ursulas Le Gvinas Jūrzemes sērija (ļoti laba), lietuviešu fantāzijas un fantastikas izlase, Elenas Kušneres Tomass Vārsmotājs (arī super grāmata) un Virdžīnijas Vulfas Orlando u. c.
Lasīt visu...
 
Atvērts tumsas forums. Drukāt E-pasts
Uzrakstīja hipiji.lv   
18.04.2006
Jau no 1.aprīļa darbojas Latvijas tumšās kultūras forums.  Tā adrese ir http://ankh.id.lv   Šobrīd forumā ir jau 95 biedri. Foruma veidotāji paši raksta "Šī lapa ir izveidota visiem tumsas draugiem, kuriem interesē tādas lietas kā kultūra, māksla, mūzika, literatūra, filosofija, mistika, psiholoģija u.tml." Lapā atrodama arī jaunākā informācija par dažādiem tuvākajiem notikumiem, koncertiem. Izskatās, ka forums varētu būt interesants gotiem, metālistiem, dark folk pārstāvjiem un citiem interesantiem.
 
Atvēries panku veikals Drukāt E-pasts
Uzrakstīja hipiji.lv   
14.03.2006
16. martā pulksten 15:00 darbu sāka punk.lv veikals Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 93, kurā ikviens var iegādāties dažādas alternatīviem cilvēkiem interesantas un piemērotas preces un aksesuārus - sākot ar T-krekliem, kas ražoti un apdrukāti gan tepat Latvijā, gan ārvalstīs - Rietumeiropā un Ziemeļamerikā; caurduriem (pīrsingiem), auskariem un citām rotaslietām, siksnām un aprocēm, saules brillēm un tā tālāk...
Lasīt visu...
 
 
© 2022 Hipiji.lv