Uz Sākumu arrow Labas grāmatas
Hipiji,lv jaunā lapa!
Labas grāmatas
Labas grāmatas labiem cilvēkiem


Ko tad tu gribi? Bohēma.
Uzrakstīja hipiji.lv, Raivis Kapilinskis   
12.10.2010
Jūsu uzmanībai un izglītojošam lasītpriekam hipiji.lv piedāvā iedvesmojošu ieskatu Pjotra Vaila un Aleksandra Genisa grāmatas "60. gadi - Padomju cilvēka pasaule" nodaāļ, kas vēsta par bohēmu padomju gados.

Lasīt visu...
 
Grāmata par stopošanu
Uzrakstīja hipiji.lv   
18.09.2006
21.septembrī krodziņā Backpackers Pub notika Valērija Ančevska grāmatas "Auto! Stop!" atvēršanas svētki.
Valērijs Ančevskis studē Latvijas Universitātē un bieži izmanto autostopu, lai pārvietotos pa Latviju. Pēc piedzīvojumiem pilna "īkšķošanas" ceļojuma uz Itāliju viņš nolēma dalīties pieredzē un apkopot citu stopotāju domas, ieteikumus un piedzīvojumus grāmatā, ko izdevis "Jāņa Rozes apgāds".

Grāmatā autors iepazīstina lasītāju ar stopotājiem ļoti noderīgu informāciju - stopotāja ētikas kodeksu, maršruta izvēli, nakšņošanas iespējām, mašīnu apturēšanas paņēmieniem un citiem knifiem, kā arī dalās savos iespaidos par stopošanu Latvijā un ārzemēs. Autora stāstus papildina citu stopotāju raibie piedzīvojumi pasaules ceļos. Iespaidos dalās gan Latvijas vecākais stopotājs - Vecais Juris (76), gan Latvijas Stopētāju kluba un organizācijas E67 pārstāvji, gan arī citi vairāk vai mazāk pieredzējuši "īkšķotāji". Grāmatā atradīsiet arī praktiskus ieteikumus, noderīgas interneta adreses un jokus par autostopu.
 
Iznākusi Gaiķu Māra dzejas grāmata !
Uzrakstīja hipiji.lv   
01.06.2006
Apsveicam !!!!!
ImageTieši 1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā un tradicionālajos hipiju svētkos varam svinēt vēl vienu nozīmīgu notikumu - Gaiķu Māra pirmās grāmatas "Mugursoma" iznākšanu. Grāmatā iekļauti trīs dzejas cikli "Gar ā¶īnas mūri", "Andra Luntes piemiņai " un "Mugursoma".  Pats dzejnieks gan uzsver, ka, viņaprāt , šie dzejoļi neatbilst viņa pašreizējam iekšējam stāvoklim, jo sacerēti pirms vairāk nekā trijiem gadiem. Šo dzejoļu krājumu iedvesmojusi dziedātāja Helēna Kozlova, neapdzīvotās lauku mājās pavadītais laiks un hipiji. Grāmatas izveidē piedalījusies un dzejnieku atbalstījusi arī lapas hipiji.lv redakcija.
Pa šo laiku ir tapuši jauni dzejoļu krājumi "Es mīlu tevi, Amerika" un "Kino", kurus šobrīd daļēji var izlasīt Gaiķu Māra dienasgrāmatā mūsu lapā (hipiji.lv).
Gaiķu Māris šobrīd strādā arī pie pāragri mirušā dzejnieka Kikones tekstu sagatavošanas izdošanai.
Grāmata pārdošanā varētu parādīties nākamnedēļ.
 
Jauns foto žurnāls !
Uzrakstīja hipiji.lv   
06.04.2006
Izdevniecība "Neputns" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un "Arctic Paper" atbalstu ir uzsākusi jauna  žurnāla izdošanu.   Tikko iznācis žurnāla "Foto Kvartāls" pirmais eksperimentālais numurs. "Foto Kvartāls" turpmāk iznāks reizi trīs mēnešos.  "Foto Kvartāla" radošā komanda: galvenā redaktore - mākslas kritiķe Alise Tīfentāle, foto redaktore - māksliniece Zenta Dzividzinska, dizaina autore - māksliniece Ineta Sipunova.
Lasīt visu...
 
Grāmata par 60. -70.gadiem
Uzrakstīja hipiji.lv   
22.02.2006
Paši gan vēl neesam lasījuši, bet šķiet, ka būs interesanti   - izdevniecība AGB savā Vēja Suņa romāna sērijā laidusi klajā Mariannas Feitfulas (Marianne Faithfull) autobiogrāfiju "Uzticīgā".

Tas ir pirmais latviski izdotais darbs, kas sniedz tik spilgtu ieskatu hipiju laikmeta realitāte un ļauj tuvāk iepazīt dažus no tā nozīmīgākajiem tēliem. Grāmata sarakstīta kopā ar Deividu Daltonu, no angļu valodas to tulkojis Klāss Vāvere.  
Lasīt visu...
 
 
© 2022 Hipiji.lv