Uz Sākumu arrow Citas subkultūras arrow Kijevā pulcējas fantasti
Citas lietas
Praktiski ieteikumi
Resistance!
Labas grāmatas
Labas filmas
Mūzika
Mūsu bibliotēka
- - - - - - -
Mūzu mājoklis
- - - - - - -
Viesu grāmata
Forums
Šajās dienās:
29.04. 1968. Brodvejā sāk izrādīt mūziklu HAIR.
Ieskaties galerijā!
Jaunākās galerijas
Yaga gathering (42 bildes)
Tikšanās pie madonas 2009 (77 bildes)
Umkas koncerts (9 bildes)
Hipiju ferma (30 bildes)
Pasākumi 2009 (0 bildes)
Jaunākais forumos
Hipiji,lv jaunā lapa!
Kijevā pulcējas fantasti Drukāt E-pasts
Uzrakstīja hipiji.lv   
18.04.2006
No 2006. gada 13. līdz 16.aprīlim norisinājās ikgadējais, jau 28.Eiropas Zinātniskās fantastikas konvents Eurocon 2006, šoreiz Kijevā.  Uz to devās arī interesenti no Latvijas, starp citu jāpiemin, ka Latvijas fantastikas cienītāji -Latvijas Fantastikas un fantāzijas biedrība ir izveidojusi arī savui lapu http://lffb.lv
Eurocon ir plašākais zinātniskajai fantastikai un fantāzijas literatūrai veltītais pasākums Eiropas teritorijā. Pārstāvētas bija 22 valstis, dalībnieku vidū - rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, žurnālisti, mākslinieki.

22 valstu konkurencē par labāko izdevniecību no deviņiem nominantiem atzīta Latvijas izdevniecība Hekate -  Izdevniecību jau desmit gadus vada Imants Belogrīvs, šajā laikā nākuši klajā tik pazīstami darbi kā Ursulas Le Gvinas Jūrzemes sērija (ļoti laba), lietuviešu fantāzijas un fantastikas izlase, Elenas Kušneres Tomass Vārsmotājs (arī super grāmata) un Virdžīnijas Vulfas Orlando u. c.
Šā gada konventā tika sadalītas balvas astoņās kategorijās: labākais autors, mākslinieks, izdevējs, žurnāls, fanzīns (periodiskais amatierizdevums), producents, inscenētājs. Papildus piešķirtas Eurocon veicināšanas balvas nacionālo delegāciju izvirzītiem labākajiem jaunajiem rakstniekiem un māksliniekiem un godināšanas balvas Eiropas lielmeistars, ko šogad saņēmis Harijs Harisons un Krievijas vecmeistari Arkādijs un Boriss Strugacki.

Pasākuma goda viesis, izcilais fantasts Harijs Harisons (1925), kura māte, kā izrādās, 20. gadsimta sākumā uz Ameriku aizceļojusi no Latvijas, pēc Imanta Belogrīva ielūguma no 24. līdz 29. maijam viesosies Rīgā, LU Moderno valodu fakultātē lasīs lekciju Kāpēc šodien mums fantastika vajadzīga vairāk nekā jebkad? un ir piekritis piedalīties autogrāfu sesijā.

Nākamgad Eurocon sanāksme notiks Kopenhāgenā, uz tiesībām pasākumu rīkot 2008. gadā šogad pretendēja Maskava (Krievija), āŒotebora (āŒehija) un Budapešta (Ungārija). Balsojums izšķīra, ka Eurocon 2008 galvaspilsēta būs Maskava.
Komentāri
Only registered users can write comments!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Prev   Next >
 
© 2021 Hipiji.lv