Citas lietas
Praktiski ieteikumi
Resistance!
Labas grāmatas
Labas filmas
Mūzika
Mūsu bibliotēka
- - - - - - -
Mūzu mājoklis
- - - - - - -
Viesu grāmata
Forums
Šajās dienās:
05.02. Viljama Berouza dzimšanas diena
06.02. Boba Marleja dzimšanas diena
08.02. Nila Kesedija dzimšanas diena
19.02. 1966 - Pirmais Family Dog pasākums Filmorā
24.02. 1967 - Notiek Invisible circus
Ieskaties galerijā!
Jaunākās galerijas
Yaga gathering (42 bildes)
Tikšanās pie madonas 2009 (77 bildes)
Umkas koncerts (9 bildes)
Hipiju ferma (30 bildes)
Pasākumi 2009 (0 bildes)
Jaunākais forumos
Hipiji,lv jaunā lapa!
Hair - No mūzikla līdz filmai Drukāt E-pasts
Labas filmas - Noteikti jāredz
Lugas autori: Jerome Ragni, James Rajo
mūzika:Galt MacDermot
režosori: Milos Forman
scenārijs: Michael Weller
Filma uzņemta 1979.gadā.

Image1965.gadā jauni amerikāņi, muzikālā teātra aktieri  Džeroms Ragni un Džeimss Raho izdomāja veidot lugu, kurā propagandēt un deklarēt hipiju idejas. Viņi uzrakstīja libretu un dziesmu tekstus, bet mūzikas autoru nācās meklēt divus gadus. Beidzot atradās meklētais cilvēks - tas bija jauns muzikants Galts Makdermots. Viņš pats slēpās no iesaukšanas armijā, jo bija pārliecināts pacifists. Kopīgiem spēkiem 1967.gadā tika radīts mūzikls "Mati".

Mūzikls kļuva par sava veida jaunatnes manifestu pret karu Vjetnamā. Luga pirmo reizi tika izrādīta Šekspīra festivālā 1967.gadā, pēc tam vairākus mēnešus tā tika uzvesta bijušajā deju zālē, kādā pussabrukušā mājā Brodvejā. Lielie Brodvejas teātri izrādi ņemt negribēja, tās nestandarta formāta dēļ  (hipiju slengs, rokgrupa tradicionālā estrādes orķestra vietā, daži kaili aktieri utt.). Izrāde guva milzīgus panākumus, hipiju kustība bija kļuvusi ļoti populāra, Amerikā valdīja pretkara noskaņojums, notika demonstrācijas, uz Baltā nama kāpnēm tika dedzinātas iesaukšanas pavēstes.  

Brodveja nolēma uzvest šo izrādi, tomēr jau mazliet piegludinātu. 1968.gadā izrāde tika uzvesta Brodvejā, un gāja tur bez pārtraukuma 4 gadus, kopā bija 1750 izrādes. Mūzikls dažādās versijās joprojām tiek uzvests visās pasaules malās.

Hair
Hair
Režisors Milošs Formans bija apmeklējis vienu no izrādēm Brodvejā un tā viņam ļoti iepatikās, lai arī viņš vārdus neesot īsti sapratis hipiju slenga dēļ. Formans nolēma uzņemt filmu, bet veselus 10 gadus autori viņam nedeva atļauju, jo uzskatīja, ka režisors no Eiropas diez vai spēs parādīt šo, viņuprāt, dziļi amerikānisko tēmu, kā nākas. Tomēr pēc 1975.gada, kad uz ekrāniem bija iznākusi M. Formana filma "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu", kura bija veidota pēc tāda paša nosaukuma Kena Kīzija romāna, atļauja tika dota un filmu kompānija Warner Brothers iedalīja 10 miljonus dolāru filmas uzņemšanai.

Formans lugas sižetā veica dažas izmaiņas, piemēram, notikumus, kas izrādē notika laukos, pārcēla uz Ņujorkas Centrālparku, jo viņa atmiņās tieši šis parks 60 .gadu beigās bija hipiju pulcēšanās vieta. Formans mainīja arī vietu lugā, kur viens no varoņiem vienkārši dodas armijā, atstājot draugiem par piemiņu nogrieztus matus, filmā varonis arī iet bojā. Visus momentus, kas saistīti ar haluciogēno vielu lietošanu Formans traktēja kā pasakainas, karnevāliskas darbības, kas simbolizē iekšējo brīvību un nekonformistiskus centienus. Tā veidota arī filmas horeogrāfija - režisors izvēlējās brīvu horeogrāfiju, kuru jebkurā brīdī varēja aizstāt ar improvizāciju. Tika izmestas trīs sākotnējās dziesmas un pievienotas jaunas, kuras sarakstīja tas pats Galts Makdermots. Filmas un mūzikla soundtraki pieejami atsevišķi kās pastāvīgas mākslas vērtības.

Kritika darbu vērtēja dažādi. Atbildot uz kāda kritiķa skeptiskām piezīmēm, kurš nosauca "Matus " par "nostalģiskām asarām pēc pagātnes", Milošs Formans atbildēja - "Kamēr vien pasaulē būs garmatainie, šī filma nevar būt nostalģiska."

Rakstā izmantoti materiāli no žurnāla Image

Interneta lapa par mūziklu
 
< Prev
 
© 2022 Hipiji.lv